rozwój

Działanie świata, jedna z perspektyw, w drodze do zrozumienia rozwoju świadmości

Rozwój świadomości w drodze do zrozumienia świata

Mimo iż w niniejszym wpisie poruszę zagadnienia, które również obejmą pracę nad przekonaniami, zwrócą uwagę na temat uważności, postanowiłem umieścić e słowa w dziale „Twórczości”. Jest to koncepcja bliska mojemu sercu, ale wykracza poza naukowo udowodnione postrzeganie świata, więc można potraktować ją rozrywkowo albo dla własnej inspiracji. Jakby nie było, pisałem to z przyjemnością, więc mam nadzieję, że z przyjemnością przeczytasz poniższy wpis. Zapraszam

Jak to wszystko działa?

rozwój wymiarDzisiaj chciałbym Ci przedstawić jedną z teorii opisującej funkcjonowanie świata, w którym żyjemy. Jest to perspektywa, która ze mną rezonuje z wielu względów. Tytułem wstępu  wspomnę, że ciężko ubierać w słowa przekaz z pogranicza pewności, a wiary. Do rzeczy. Jedna z teorii mówi, że żyjemy w świecie zwanym Matrixem. Z tym zgodzi się chyba każdy, ponieważ w największym uproszczeniu, Matrixem można nazwać cały system kontrolujący rzeczywistość, tj. zasady społeczne, gospodarcze, międzynarodowe, itd. Matrix, czyli system to również rządy, banki, wojsko, policja, urzędy i inne służby.

Dalsze rozwinięcie teorii, jest już bardziej kontrowersyjne. Ów teoria mówi o tym, że Matrix jest symulacją. Jest światem wirtualnym, cyfrowym. Tutaj nawet sceptyków i niedowiarków proszę o chwilę refleksji. Czy od szkoły podstawowej nie uczono nas, że cały świat, wszystkie procesy opisuje matematyka?

Tak dokładnie nauką opisującą stan wiedzy o świecie jest fizyka, natomiast procesy fizyczne wyrażone są matematycznie. Stąd nawet umysł utopiony w lewo półkulowej logice, może poczynić zadumę w przestrzeni, którą poddaje analizie. Widząc na przestrzeni ostatnich dekad, postęp cyfrowy, powszechny dostęp do technologii VR, coraz bardziej modny wirtualny świat metaverse, coraz bardziej zaskakującą Sztuczną Inteligencję skłaniam do rozważenia, czy w niedalekiej przyszłości nie będziemy w stanie zanurzyć się tak bardzo w świecie cyfrowym, że zapomnimy o tym prawdziwym.

A co gdyby już coś takiego już się stało w przeszłości i zapomnieliśmy, że gramy. Żyjemy sobie w metaversie zwanym powszechnie Matrix i nie zdajemy sobie sprawy, że nasze powieki są cały czas zamknięte.

Umysł działa jak komputer

Ta teoria jest wielowątkowa i należałoby poddać się w niej analizie czasu. Zrobimy to jednak trochę później. Teraz wrócę do cyfrowości świata. Zakładając, że świat jest holograficzny, to nasze oczy są swojego rodzaju projektorem. Projektują zdarzenia, w których bierzemy udział z perspektywy pierwszej osoby. Jesteśmy wyposażeni również w komputer, który zawiaduje procesami niezależnymi od nas, tj. oddychanie, bicie serca oraz masa innych procesów zachodzących w naszym organizmie, aby ten mógł funkcjonować na planszy nazywanej przez nas Ziemią. Tym komputerem nazywamy podświadomość, która poza samoregulacją procesów organizmu, zapisała masę informacji o nas samych, które albo nam pomagają, albo wręcz odwrotnie. Są to swego rodzaju aplikacje, które działają w tle, które nieustannie tworzą rzeczywistość.

A może by tak zrobić aktualizacje? Rozwój świadomości nie musi boleć, znajdź program: FLOW

wymiar
Zatem każdy komputer można przeprogramować. Usunąć zbędne programy a na ich miejsce zainstalować nowe. Szerzej o tym piszę w innych wpisach. Takie przeprogramowanie, może wpłynąć na zmianę obrazu wyświetlanego przez nasze oczy. Wystarczy poznać techniki, które pozwolą nam zarządzać zasobami z poziomu umysłu. Na ten przykład lęk, zazdrość, złość i inne podobne, zastąpić programem pewność siebie, radość, itp. Idąc dalej w rozważania, odczuwanie negatywnych programów emocjonalnych będzie wymagało kompensowania  ich  zażywaniem używek, marnowania czasu przed telewizorem albo innymi niekoniecznie pożądanymi aktywnościami.

W tym momencie wyobraź sobie, że zamiast tego idziesz poćwiczyć, pisać książkę lub robić coś, co Cię rozwija, a do tego robisz to z przyjemnością. Takie FLOW da się osiągnąć i dzięki takiemu przeprogramowaniu swojego osobistego komputera, będziesz poruszał się między liniami czasowymi zgodne z teorią wielowymiarowości naszego uniwersum. Sprawa ma się identycznie jeśli chodzi o negatywne wzorce, im więcej złych przyzwyczajeń będziesz pielęgnować, tym gorszej rzeczywistości staniesz się obserwatorem.

Fantastyka w rozwoju świadomości

Tak więc według prezentowanej teorii cały czas przemieszczamy się pomiędzy różnymi wymiarami, cały czas mamy nieskończenie wiele potencjałów. Wybór należy do Ciebie.

Wspomniałem wcześniej, że poświęcimy chwilę na pojęcie czasu. Jest również nieskończenie ważny w perspektywie naszego rozważania i rozwoju.

U znacznej większości populacji ludzkiej, czas w postrzeganiu jest liniowy. Reprezentacja upływania czasu jest od lewej do prawej. Logicznie uzmysłowić można to sobie, poprzez wyobrażenie  oglądania filmu na dowolnym odtwarzaczu. Zgodnie z oglądanym filmem suwak przesuwa się od lewej do prawej. W miejscu, gdzie znajduje się ów suwak w danym momencie oglądania, odtwarzamy teraźniejszą scenę. Przesuwając suwak w lewo, przewijamy sceny do przeszłości, w prawo do przyszłości. Tak wygląda czas w Matrixie.

Pewnie nie jest Ci obcy program, że przeszłość determinuje teraźniejszość i wpływa na przyszłość. Skoro bierzemy pod uwagę istnienie wielu wariantów jednocześnie, do tego dokładając cyfrowość świata i porównanie umysłu do komputera, robiąc odpowiednie techniki mentalne, możemy zmienić program bazowy umysłu. Nałożyć łatkę na oprogramowanie wgrane w przeszłości, tym samym  ulepszyć teraz, wpływając na swoją przyszłość. Tutaj posłużą ćwiczenia z modnego kilka lat temu NLP, a dla rozwijających się duchowo techniki kwantowe. Jaką drogę rozwoju wybierzesz, to Twoja sprawa, ja lubię łączyć metody, ze względu, że stąpając twardo po ziemi, lubię mieć jednocześnie głowę w chmurach.

Zawsze chodzi, o czas

Czas jest pojęciem względnym. Gdy robimy coś, czego nie lubimy, albo znajdujemy się w miejscu, w którym znajdować się nie chcemy, czas płynie wolniej, natomiast gdy złapiemy FLOW, nie czujemy upływającego czasu.

To jest ten klucz, gdy osiągamy szczere, niczym niezmącone FLOW, wychodzimy poza czas. Nie czujemy jego upływu, podążamy za intuicją i na pewno wtedy jesteśmy na odpowiedniej dla nas linii czasowej. Chcę przy tej okazji poruszyć jeszcze jeden aspekt, który bardzo mocno wpisuje się w teorię wielowymiarowości. Nie ma czegoś takiego jak przyszłość i przeszłość. Odbywa się tylko chwila obecna i ważne jest, jak ją przeżywasz, jak się czujesz.

rozwój
Skupiając się na czynnościach, które wykonujesz, na odczuciach z tym związanych robisz to dokładniej i nie dajesz możliwości podążania za losowymi myślami, które nie koniecznie prowadzą Cię do dobrych emocji. Niestety ludzki umysł ma tendencję do zamartwiania się i odtwarzania historii, które się wydarzyły i były dla nas niekomfortowe. Często losowe myśli prowadzą nas również do scenariuszy, które wynikają z lęku.

Jeśli błądzimy w padole naszego umysłu, warto sobie to uświadomić, ukierunkować się i odtwarzać historie, które były inspirujące, przyjemne, powodujące silne uczucie wdzięczności, lub utrzymywać w umyśle marzenia, celu, które nas napędzają. Zwracam uwagę jednak jeszcze raz, że gdy puścisz myśli wolno, umysł ma tendencję do poruszania się w przestrzeniach, które nas ściągają w dół.

Tutaj zastosowanie mają ćwiczenia z zakresu rozwoju uważności – Mindfulness.

Z tym Cię zostawię, weź pod uwagę potencjały, które tutaj opisałem, przemyśl czy jeśli nawet nasz świat nie jest projekcją cyfrową – grą, to czy perspektywa, którą zostawiam, nie jest do wykorzystania w Twoim życiu. Zapraszam do wpisów dotyczących pracy z programami podświadomymi, przekonaniami oraz przede wszystkim zainteresowania się uważnością w codziennym życiu.wymiary

Facebook

Moja Twórczość

Wojciech Oleszko

Witaj, mam na imię Wojtek i z przyjemnością zabiorę Cię do Świata pełnego kreacji, gdzie marzenia stają się celami, a cele rzeczywistością. Na łamach portalu Nasza Nowa Opowieść, poznasz mój punkt widzenia na to, co nazywamy Życiem. Pokazuję tutaj metody i techniki, perspektywę, która ulepsza moje życie codziennie. To, co dobrze działa na mnie, może zadziałać również na Ciebie.

Uwielbiam tworzyć historie. Opowieści tworzę z słów, które przelewam na papier zarówno tradycyjny, jak i elektroniczny. Jeżeli tylko lubisz historyjki, gawędy różnej treści, zdeterminowane przez magię, różne wymiary ludzkiej egzystencji i nie tylko, to zapraszam do czytania. 

Zawodowo zajmuję się tworzeniem stron Internetowych, Copywritingiem i szeroko pojętym marketingiem internetowym, stało się to moją pasją i sposobem na życie. W związku z tym zapraszam również na portal PROSM, który mam przyjemność prowadzić.