mindfulness

Mindfulness, sztuka uważności, technika nr 1

Medytacja, mindfulness, uważność

Trening umysłu polegający na sztuce uważności ma wiele zalet:

  • Redukuje stres;
  • ułatwia skupienie;
  • ułatwia naukę;

Ma ogólny pozytywny wpływ na kreacje życia zgodnego z Twoją wolą.

mindfulnessOdpowiedz teraz czy lepsze decyzje dotyczące Twojego życia podejmiesz w sytuacji stresowej. Nie mówię tutaj o zagrożeniu Twojego życia, kiedy musisz podjąć decyzję, uciekaj albo walcz. W takiej sytuacji uważam, że należy zdać się na instynkt przetrwania. Mam na myśli inne życiowe sytuacje, w których trzeba podjąć dobrą decyzję. Jestem przekonany, że jeśli podejdziesz do tego z czystym umysłem, podejmiesz lepszą decyzję, ponieważ będziesz w stanie wsłuchać się w siebie.

Kolejnym aspektem, który poruszyłem, jest skupienie. Jeśli jesteś skupiony, popełniasz mniej błędów. Wydaje się, że jest to co najmniej proste i nie trzeba na ten temat dyskutować.

Szybsza nauka jest również pozytywnym efektem treningu uważności. Ma to powiązanie ze skupieniem. Niemniej jednak dodam tutaj fakt, że gdy człowiek jest rozproszony, a po jego głowie biega milion myśli, nie jest w stanie ze zrozumieniem czytać / słuchać pożądanego do przyswojenia materiału. Nie wspomnę nawet o zapamiętaniu tego materiału.

świeczkaWydaje mi się, że jest dużo więcej namacalnych profitów uważności w życiu codziennym, ale te mi przyszły jako pierwsze.
Idąc dalej i głębiej w rozważania z perspektywy rozwoju duchowego sztuka opanowania mindfulness, czyli uważności jest potrzebna do wsłuchania się w siebie, a dokładniej w głos swojej intuicji. Wpis dotyczy pracy nad umysłem, zostawię to jako zajawkę.

Zobacz też bezpośrednio powiązany temat z uważnością. Znajdziesz tutaj, więcej informacji o mindfulness i sztuce odpuszczenia.

Jak zawsze zapraszam Cię do odwiedzenia Ciebie w mojej pracowni PROSM. To właśnie moja uważność. Moje własne FLOW.

Facebook

Ostatnie wpisy

Wojciech Oleszko

Witaj, mam na imię Wojtek i z przyjemnością zabiorę Cię do Świata pełnego kreacji, gdzie marzenia stają się celami, a cele rzeczywistością. Na łamach portalu Nasza Nowa Opowieść, poznasz mój punkt widzenia na to, co nazywamy Życiem. Pokazuję tutaj metody i techniki, perspektywę, która ulepsza moje życie codziennie. To, co dobrze działa na mnie, może zadziałać również na Ciebie.

Uwielbiam tworzyć historie. Opowieści tworzę z słów, które przelewam na papier zarówno tradycyjny, jak i elektroniczny. Jeżeli tylko lubisz historyjki, gawędy różnej treści, zdeterminowane przez magię, różne wymiary ludzkiej egzystencji i nie tylko, to zapraszam do czytania. 

Zawodowo zajmuję się tworzeniem stron Internetowych, Copywritingiem i szeroko pojętym marketingiem internetowym, stało się to moją pasją i sposobem na życie. W związku z tym zapraszam również na portal PROSM, który mam przyjemność prowadzić.